SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 4195233
*
nr 419 5233
Bricka
Pläter, längd: 56
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 23:55:25
1
300 kr
1/7 14:52:15
2
350 kr
2/7 19:09:07
2
400 kr
3/7 00:27:45
1
400 kr
3/7 00:28:01
1
450 kr
3/7 15:22:26
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 419 5233
Bricka
Pläter, längd: 56
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 23:55:25 | 1 | 300 kr |
1/7 14:52:15 | 2 | 350 kr |
2/7 19:09:07 | 2 | 400 kr |
3/7 00:27:45 | 1 | 400 kr |
3/7 00:28:01 | 1 | 450 kr |
3/7 15:22:26 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41